Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvané osobnosti

Mezi mými pozvanými osobnostmi jsou: Michal Viewegh, Jan Potměšil, Martin Zach, Robert Jícha a Filip Alex Svoboda.

 

Michal Viewegh

Je to český spisovatel, který se narodil poslední březnový den roku 1962 v Praze. Dříve pracoval jako učitel na základní škole a od roku 1995 je spisovatelem na volné noze. Mezi jeho nejznámější knihy patří: Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu, Román pro ženy, Výchova dívek v Čechách a také Můj život po životě. Mé akce se Michal Viewegh účastní a bude vyprávět o tom, co se dělo, když mu praskla aorta. Poté bude následovat autorské čtení z knihy Můj život po životě.

dsc01727-viewegh.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jan Potměšil

Jan Potměšil se stejně jako Michal Viewegh narodil 31. března, jen o 4 roky později, tedy 1966 v Praze. Je to oceňovaný divadelní i filmový herec. Už v 8 letech si zahrál po boku Vladimíra Menšíka. Jan Potměšil bude vyprávět o své automobilové havárii, která ho upoutala na invalidní vozík.

dsc01778-potmesil.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Martin Zach

Martin Zach se narodil 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí. Reprezentoval Českou republiku v běžeckém lyžováni. V roce 2009 zvítězil v soutěži Muž roku. Hned druhý den po konání soutěže se při exhibičních skocích do vody zranil a poranil si páteř. Od té doby je na vozíčku. Ale protože miluje sport, nevzdal se ho ani po této nehodě a stále sportuje.

img_4731.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert Jícha

Robert Jícha je brněnský rodák. Vystudoval gymnázium a poté šel na JAMU, kde vystudoval muzikálové herectví. Nyní působí v městském divadle, kde již ztvárnil více jak 25 rolí. Věnuje se charitativním akcím. Robert Jícha Vám na mém benefičním večeru bude zpříjemňovat svým zpěvem přestávky mezi jednotlivými životními příběhy a ke konci uslyšíte krátký koncert v jeho podání.

 

Filip Alex Svoboda

Filip se narodil 29. 10. 1997 v Brně. Studuje na Uměleckomanažerské střední škole obor Multimédia. Když nastoupil do prvního ročníku, tak udělal velkou hloupost (jak sám tvrdí) a vylezl na odstavený vagón, kde ho zasáhl elektrický proud o síle 25 000 voltů. Při pádu si zlomil 6. a 7. obratel. Jelikož je to bojovník, tak hned v prosinci začal opět navštěvovat školu, a od druhého pololetí už opět normálně začal chodit do své třídy. Při zotavování ho nejvíce podporovala přítelkyně a rodina. Adrenalinu se ani po své špatné zkušenosti nevzdal a v současné době dělá workout. Jak už naznačuje jeho obor, kterému se věnuje, rád natáčí krátké filmy.

filip-2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

A v neposlední řadě svůj životní příběh odvyprávím i já,

Michaela Mikulenková

Narodila jsem se 23. června 1994 v Kroměříži. Už od mala jsem byla ráda středem pozornosti a tak nebylo divu, že s nástupem na základní školu, jsem i nastoupila do dramatického kroužku, nejprve na ZUŠ Kroměříž, později na mé základní škole, pod vedením skvělé paní učitelky Mgr. Jindry Falcmanové, s kterou jsme vyhrávali spoustu soutěží a dvakrát hráli i ve Vídni. V 11 letech, když jsem se vracela ze školy domů, mě při přecházení silnice srazila opilá žena. Poté pro mě přiletěl vrtulník a já 20 dní proležela v kómatu s krvácením do mozku a s ochrnutou pravou polovinou těla v Dětské nemocnici při FN Brno. Díky skvělým pánům doktorům, paní doktorkám a sestřičkám a také mé rodině, jsem se z nejhoršího dostala ven. A kvůli mému příběhu jsem zvolila tento typ maturitního projektu a alespoň takto bych chtěla celé nemocnici poděkovat a celý výtěžek z této charitativní akce věnovat právě Dětské nemocnici při FN Brno za záchranu mého života. 

michaela-mikulenkova.jpg